Jezus

Posted on 17 maja, 2016

Kiedy napotkanym na ulicy ludziom zadamy pytanie „Co trzeba zrobić, żeby pójść do nieba?” – zdecydowana większość odpowie: „Trzeba być uczciwym, robić dobre uczynki, a na pewno mieć więcej tych dobrych niż złych”. Wydaje się to sensowne, ale nie tego uczy Pismo Święte. W liście do Rzymian 6:23 jest napisane: „(…) zapłatą za grzech jest śmierć(…)”

Nie chodzi tutaj o śmierć cielesną, ale duchową, co oznacza, że będąc grzesznikami nie możemy pójść do Nieba. Nie jest też nigdzie zapisane, że dobrymi uczynkami naprawiamy te złe. Grzech jest jak tatuaż – raz popełniony zostawia ślad i nie można się go pozbyć w żaden sposób. Wielu ludzi mówi: „te kilka małych grzechów Bóg mi wybaczy, w końcu jest łaskawy”. Co jednak mówił na ten temat Jezus? „A ja (Jezus) wam mówię: Każdy, kto się na kogoś gniewa, pójdzie pod sąd! A kto nazywa go głupcem, stanie przed Wysoką Radą. A kto nazwałby go idiotą, zasługuje na ogień piekielny.” (Ewangelia Mateusza 5:22)
Jezus podnosi poprzeczkę bardzo wysoko! Bo kto z nas nigdy się nie zdenerwował na drugą osobę (nawet słusznie)? Chrystus przekazuje nam jedną rzecz – nie ma wielkich i małych grzechów. Jest to dla nas nie do pojęcia, ale dla idealnego Boga nie ma większego i mniejszego grzechu. Choćbyśmy próbowali z całych sił, pomimo bardzo jasnych wskazówek, nie jesteśmy w stanie nie zgrzeszyć przez całe życie.

Ale jest DOBRA WIADOMOŚĆ – jest nadzieja! Jest szansa! Jest nią Jezus Chrystus!
Bóg widząc, że jego ukochane dzieci na ziemi nie są w stanie spełnić boskich wymagań, wysłał swojego jedynego Syna jako ofiarę za nasze grzechy. Jezus Chrystus był jedynym człowiekiem, który nie popełnił żadnego grzechu. Był Bogiem i mógł mieć co zechciał, a jednak poświęcił swoje życie i dał się ukrzyżować, żeby każdy z nas miał szansę na zbawienie.

Co więc trzeba zrobić, żeby „pójść do nieba”?
kwadracik Uwierzyć w Jezusa – w to, że przyszedł na ziemię, żeby z miłości oddać za nas swoje życie.
kwadracik Przyznać, że jest się grzesznikiem, który nie jest w stanie zasłużyć na niebo.
kwadracik Uwierzyć, że to Jezus poniósł całą karę, która była przeznaczona dla nas. To my powinniśmy cierpieć wiecznie z dala od nieba i Bożej obecności, a jednak to Jezus zapłacił za nasze grzechy swoją śmiercią.
Niebo jest dostępne dla każdego kto uwierzy.
Czy wierzysz w to, co mówi Pismo Święte? Czy chcesz przyjąć ten dar, jaki ofiaruje Ci Jezus? Jeżeli tak, pomódl się własnymi słowami modlitwą podobną do tej:
kwadracik „Jezu, wiem, że nie potrafię swoimi siłami zasłużyć na niebo. Dziękuję Ci, że umarłeś za moje grzechy, przyjmuję Twój dar zbawienia i chcę żyć dla Ciebie. Amen.”