Kim jesteśmy?

Posted on 19 maja, 2016

Jesteśmy grupą ludzi, których łączy miłość do Boga. Wierzymy, że życie z Nim jest świetną przygodą, którą może przeżyć każdy. Kiedy poznajemy Jezusa i decydujemy się, by dla Niego żyć, On zmienia nasze życie. Nie jest to „opcja dostępna tylko dla wybrańców”, ale dla każdego, ponieważ Bóg nie ma względu na osobę (Dzieje Apostolskie 10:34).

Kościół „Nowe Życie” to chrześcijański kościół denominacji zielonoświątkowej, wyznający fundamentalne prawdy zawarte w Biblii. Pomimo różnego wieku, wykształcenia i zainteresowań, jesteśmy razem, by poznawać Boga. Spotykamy się nie tylko na nabożeństwach niedzielnych, ale też w tygodniu: w ramach spotkań dla kobiet, mężczyzn, młodzieży. Wierzymy, że kościół to ludzie, dlatego każdy może wnieść coś nowego i niepowtarzalnego. Również Ty!

Nazwa „Kościół Zielonoświątkowy” pochodzi od Dnia Zielonych Świąt, w którym nastąpiło obiecane przez Jezusa zesłanie Ducha Świętego na apostołów:

„A gdy nadszedł dzień Zielonych Świąt, byli wszyscy razem na jednym miejscu. I powstał nagle z nieba szum, jakby wiejącego gwałtownego wiatru, i napełnił cały dom, gdzie siedzieli. I ukazały się im języki jakby z ognia, które się rozdzieliły i usiadły na każdym z nich i napełnieni zostali wszyscy Duchem Świętym (…).”
(Dzieje Apostolskie 2:1-4).